Przejdź do treści
x

Pomorscy w Słupsku!

Przed siedzibą Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Słupsku (ul. J. Poniatowskiego 4a) eksponowana jest interaktywna wystawa plenerowa przygotowana w ramach kampanii „Pomorscy czują klimat”.

Wystawa w prosty sposób  wyjaśnia idee gospodarki o obiegu zamkniętym, przekonuje dlaczego należy dbać o różnorodność biologiczną. A także tłumaczy czym jest przyspieszona eutrofizacja, jaką rolę pełnią torfowiska, jak wygląda podwodne życie jeziora, dlaczego warto zapraszać motyle do ogrodu. Przewodnikiem po ekspozycji jest Rodzina Pomorskich.

Ekspozycja składa się z trzech dużych brył, na każdej zamontowane zostały interaktywne gry i zabawy. Wszystko po to, aby edukować w sposób ciekawy i niebanalny. Wystawa przez trzy lata odwiedziła 25 miejscowości województwa pomorskiego. Wszędzie budziła ciekawość i zainteresowanie. Na kanale YouTube zamieszczone zostały filmy edukacyjne na temat interaktywnej wystawy plenerowej.  

Rodzina Pomorskich była bohaterem właśnie zakończonej kampanii, realizowanej przez pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Przez trzy lata Pomorscy uczyli się jak rozsądnie korzystać z kurczących się zasobów wody i energii, jak dbać o jakość powietrza. Zrozumieli, że wytwarzamy za dużo odpadów i że odpowiednie postępowanie z nimi pomaga odzyskać znaczną część surowców.

W ramach kampanii utworzona została strona internetowa www.poczujklimat.pl, profile na Facebooku i Instagramie. Zamieszczane są tam ciekawe poradniki, quizy oraz gry.