Przejdź do treści
x

Pomorscy w Tczewie!

Interaktywna wystawa plenerowa przygotowana w ramach kampanii „Pomorscy czują klimat” dotarła do Tczewa. Przez trzy tygodnie można ją oglądać przy Bulwarze Nadwiślańskim.  

Kampania „Pomorscy czują klimat” realizowana jest od trzech lat przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jej celem jest kształtowanie pozytywnych nawyków wśród mieszkańców województwa pomorskiego i odwiedzających nasz region turystów. Bohaterowie  – Rodzina Pomorskich – uświadamiają, jak ogromny wpływ na środowisko mają nasze codzienne wybory i zachowania. Kampania porusza tematy związane z gospodarką o obiegu zamkniętym, racjonalnym korzystaniem z zasobów oraz koniecznością ochrony różnorodności biologicznej.

Jednym z elementów przedsięwzięcia jest interaktywna wystawa plenerowa. Ekspozycja w prosty sposób tłumaczy zjawiska przyrodnicze. Pomorscy zachęcają np. do picia wody z kranu i tym samym rezygnacji z wody w plastikowych butelkach. Jedna plastikowa butelka rozkłada się około 500 lat!

Ekspozycja składa się z trzech dużych brył, na każdej zamontowane zostały interaktywne gry i zabawy. Wszystko po to, aby edukować w sposób ciekawy i niebanalny.

Szczegółowe informacje na temat kampanii „Poczuj klimat”, gry i konkursy oraz poradniki edukacyjne znajdują się na stronie www.poczujklimat.pl

Tczew to kolejna miejscowość, którą odwiedziła Rodzina Pomorskich. Wcześniej wystawa eksponowana była w 22 miejscowościach województwa pomorskiego. Rodzina Pomorskich różne miejsca odwiedzać będzie do końca 2019 roku.  Na kanale YouTube można znaleźć filmy edukacyjne na temat interaktywnej wystawy plenerowej