Przejdź do treści
x

Pomorscy w Wejherowie!

Interaktywna wystawa plenerowa przyjechała do Wejherowa. Można ją oglądać na skwerze Reginy Osowickiej. Ekspozycja przygotowana została w ramach „Kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza“, realizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Bohaterem kampanii jest Rodzina Pomorskich i to ona właśnie jest swoistym przewodnikiem po wystawie.  

Ekspozycja składa się z trzech dużych brył, na każdej zamontowane zostały interaktywne gry i zabawy. Wszystko po to, aby edukować w sposób ciekawy i niebanalny. Pomiędzy bryłami znajduje się ławka, na której nie tylko warto usiąść i odpocząć, ale można do niej także przypiąć rowery. Tym bardziej, że Rodzina Pomorskich bardzo namawia, aby zamiast samochodami podróżować jednośladami. Pomorscy auto zostawili w garażu, wyciągnęli rowery, którymi dojeżdżają do pracy, szkoły, na zakupy, czy do kina. Warto pójść za ich przykładem …

Wystawa w prosty sposób odpowiada na trudne pytania: Jakie są zasoby słodkiej wody na świecie? Co może powstać z odpadów? Jak rozwiązać problemy ludzkości obserwując naturę?

Ekspozycję w Wejherowie można oglądać do 26 listopada 2018 roku.

Wystawa to tylko jeden z elementów „Kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza“. Na stronie internetowej www.poczujklimat.pl znajduje się wiele atrakcyjnych informacji, są poradniki jak dbać o środowisko, filmy oraz gry edukacyjne. W mediach społecznościowych  – konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. 

W siedzibie WFOŚiGW w Gdańsku (ul. Rybaki Górne 8) znajdują się plakaty z Rodziną Pomorskich promujące zachowania zgodne z gospodarką o obiegu zamkniętym. Osoby zainteresowane ich dystrybucją, zachęcamy do kontaktu z pracownikami Zespołu ds. Ochrony Przyrody i Edukacji Ekologicznej.

Co zepsute napraw śmiało, bo surowców mamy mało!