Przejdź do treści
x

Pomorscy wędrują po regionie

Szukasz Pomorskich? Znajdziesz ich we Władysławowie! To właśnie tam prezentowana jest interaktywna wystawa plenerowa przygotowana w ramach „Kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza“.

Wystawa w prosty sposób odpowiada na trudne pytania: Jakie są zasoby słodkiej wody na świecie? Co może powstać z odpadów? Jak rozwiązać problemy ludzkości obserwując naturę? Przewodnikiem po ekspozycji jest właśnie Rodzina Pomorskich.

Ekspozycja składa się z trzech dużych brył, na każdej zamontowane zostały interaktywne gry i zabawy. Wszystko po to, aby edukować w sposób ciekawy i niebanalny. Pomiędzy bryłami znajduje się ławka, na której nie tylko warto usiąść i odpocząć, ale można do niej także przypiąć rowery. Tym bardziej, że Rodzina Pomorskich bardzo namawia, aby zamiast samochodami podróżować jednośladami. Pomorscy auto zostawili w garażu, wyciągnęli rowery, którymi dojeżdżają do pracy, szkoły, na zakupy, czy do kina. Warto pójść za ich przykładem …

Wystawę we Władysławowie, na placu Antoniego Abrahama można oglądać do 23 lipca 2018 roku.

Wystawa to tylko jeden z elementów „Kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza“. Na stronie internetowej www.poczujklimat.pl znajduje się wiele atrakcyjnych informacji, są poradniki jak dbać o środowisko, filmy oraz gry edukacyjne. W mediach społecznościowych  – konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.