Przejdź do treści
x
Logo przedstawiające Rodzinę Pomorskich, bohatera kampanii „Pomorscy czują klimat”

Pomorski ogród. Aplikacja mobilna

Rodzina Pomorskich – bohater „Kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza” prowadzonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku – zakłada ogród. I do tego samego zachęca także każdego z nas.

Przy planowaniu ogrodu, warto pamiętać o kilku, ważnych kwestiach. Powinny się w nim znaleźć  rodzime gatunki roślin. W ten sposób chronimy bioróżnorodność, pomagamy zwierzętom znaleźć pokarm i schronienie. Rodzime gatunki są również elementem naszej kultury, dzięki nim zachowujemy znane nam od pokoleń elementy krajobrazu.

Pomorscy zachęcają do pracy we własnym ogrodzie, zachęcają też do korzystania z bezpłatnej aplikacji „Pomorski ogród”, która jest już dostępna w sklepie Google Play.

Podejmij wyzwanie, stosując się do wskazówek! Zadbaj o środowisko i stwórz własny „pomorski ogród” – pełen rodzimych kwiatów!

Link do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pomorskiogrodmobileapp

Celem kampanii „Pomorscy czują klimat” jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa pomorskiego i turystów. Ma uświadamiać, że warto zmieniać swoje codzienne nawyki w trosce o środowisko. Kampania prowadzona będzie do końca 2019 roku. Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Aplikacja "Pomorski ogród"