Przejdź do treści
x

Pomorski Piknik Energetyczny w Gdyni

Przed nami kolejny Pomorski Piknik Energetyczny! 15 i 16 czerwca 2019 zapraszamy na Skwer Arki Gdynia w pobliżu Bulwaru Nadmorskiego. Organizatorzy wydarzenia to miasto Gdynia oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Podczas pikniku specjaliści z branży energetycznej dzielić się będą z mieszkańcami wiedzą z zakresu ograniczania emisji szkodliwych pyłów do atmosfery. Eksperci odpowiedzą na pytania, skąd pozyskujemy energię, jak wykorzystać jej odnawialne źródła, jak prawidłowo palić w kotłach z korzyścią dla środowiska i domowych finansów.

Wystawcy zaprezentują najnowsze, efektywne urządzenia grzewcze i energetyczne, instalacje do produkcji energii ze źródeł odnawialnych, niskoemisyjne pojazdy komunikacji miejskiej oraz alternatywne dla samochodów pojazdy dwuśladowe – rowery, hulajnogi elektryczne.

Przedstawiciele gdyńskiego magistratu oraz pracownicy WFOŚiGW w Gdańsku odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące krajowego programu „Czyste Powietrze”, możliwości otrzymania dofinansowania do likwidacji pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii. Pozostali współorganizatorzy pikniku przedstawią zalety ciepła sieciowego, możliwości podłączenia do sieci oraz rodzaje wsparcia dla nowych klientów.

Podczas gdy dorośli będą zdobywać wiedzę o najnowszych trendach w energetyce, na dzieci i młodzież czekać będą konkursy edukacyjne z nagrodami, gry i zabawy.

Nie zabraknie także strefy relaksu, kącika z ciekawą literaturą oraz mobilnej gastronomii.

Zapraszamy!!!

 

Plakat Pomorskiego Pikniku Energetycznego