Przejdź do treści
x
Prezes WFOŚiGW w Gdańsku Maciej Kazienko zdj. KFP

Prezes Maciej Kazienko w Radiu Gdańsk!

Maciej Kazienko – prezes WFOŚiGW w Gdańsku wziął udział w audycji „Gość Dnia Radia Gdańsk”.  Jakość powietrza, program priorytetowy „Czyste Powietrze”, Rodzina Pomorskich – to były główne tematy rozmowy.

Niska emisja w 70 procentach pochodzi z ogrzewania domów jednorodzinnych. Powinniśmy edukować się wzajemnie, a nawet pouczać sąsiadów, którzy niedozwolone odpady wrzucają do domowego kotła – mówił prezes Maciej Kazienko w rozmowie z dziennikarką Radia Gdańsk Beatą Gwoździewicz. Zacznijmy od siebie – przekonywał. Zanieczyszczone powietrze ma wielki wpływ na nasze zdrowie. Rocznie 40 000 ludzi w Polsce umiera z powodu złego stanu powietrza. Co możemy zrobić? Korzystajmy z komunikacji miejskiej, a jeżeli już jedziemy do pracy samochodem, to niech w jednym pojeździe jedzie kilka osób – namawiał prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

Maciej Kazienko przedstawił też najważniejsze informacje związane z programem priorytetowym „Czyste Powietrze”. Skierowany on jest do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy mogą się starać o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i termomodernizację. 

Do dbania o jakość naszego powietrza namawia też Rodzina Pomorskich – bohaterowie kampanii „Pomorscy czują klimat” realizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W projekcie tym pokazujemy, jak poprzez edukację kreować pozytywne zachowania, tak aby jak najmniej szkodzić środowisku – mówił prezes WFOŚiGW w Gdańsku. Kampania jest realizowana na stronie internetowej www.poczujklimat.pl, w mediach społecznościowych, w radiu, lokalnej telewizji, plakaty z Pomorskimi są na wiatach przystankowych, w Szybkiej Kolei Miejskiej, są reklamy w kinach. Kampanii towarzyszy edukacyjna wystawa plenerowa. Pokazywana jest  w różnych pomorskich miejscowościach.

Całość audycji „Gość Radia Gdańsk” znajduje się tutaj.