Przejdź do treści
x
Na zdjęciu widać dwóch mężczyzn, jeden z nich trzyma w ręku teczkę, z tyłu napis EMAS.

WFOŚiGW w Gdańsku wyróżniony!

Nagroda dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku! Fundusz wyróżniony został za całokształt działań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, zaangażowanie i starania w konkursie EMAS Awards 2019, a także za współpracę nad powstaniem przewodnika „Wspieranie przejścia na model gospodarki o obiegu zamkniętym – dobre przykłady organizacji zarejestrowanych w EMAS”. Wyróżnienie z rąk Andrzeja Szwedy – Lewandowskiego – Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska odebrał Maciej Kazienko – prezes WFOŚiGW w Gdańsku. Nagroda wręczona została podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich POL-ECO System.

Europejska Nagroda EMAS to najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana organizacjom zaangażowanym w zarządzanie środowiskowe, które posiadają aktualną rejestrację.  Nagrody EMAS zostały ustanowione przez Komisję Europejską i stanowią wyróżnienie za najlepsze działania na rzecz środowiska organizacji zarejestrowanych w EMAS. Pierwszym etapem konkursu EMAS Awards jest nabór krajowy, prowadzony w Polsce przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, która odpowiedzialna jest za system ekozarządzania i audytu.

WFOŚiGW w Gdańsku unijny certyfikat EMAS otrzymał 16 lutego 2016 roku. Potwierdza on, że Fundusz spełnia wysokie wymogi w zakresie ochrony środowiska.