Przejdź do treści
x
Logo Programu Czyste Powietrze: biały domek na niebieskim tle, napis: czyste powietrze zdrowy wybór

Zmiana w programie Czyste Powietrze

Aż do pół roku przedłużony został okres realizacji przedsięwzięcia w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze. Zmiana wprowadzona została w związku z epidemią Covid-19 (punkt 11.10 postanowienia dodatkowe).

Beneficjenci, którzy zamierzają przedłużyć czas realizacji przedsięwzięcia, powinni złożyć wniosek z uzasadnieniem do WFOŚiGW w Gdańsku.

Zmiana dotyczy wszystkich wersji programu Czyste Powietrze.

Przypomnijmy, że celem programu Czyste Powietrze jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych kotłach. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy tj. węzeł cieplny, pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe spełniający określone wymagania. Dofinansowanie można pozyskać również na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku oraz montaż odnawialnych źródeł energii. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się tutaj.

WFOŚiGW w Gdańsku podpisał porozumienia w zakresie wspólnej realizacji programu Czyste Powietrze z 45 pomorskimi samorządami. Gminy te zostały włączone w proces przyjmowania i weryfikacji wniosków o dofinasowanie. Aktualna lista gmin, które zawarły porozumienia z WFOŚiGW w Gdańsku znajduje się tutaj. 

Pliki
Załącznik Rozmiar
Program priorytetowy Czyste Powietrze 1.4 MB