od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Więcej rowerów elektrycznych w Gdyni!

Więcej rowerów elektrycznych w Gdyni!

Wiosną przybędzie nowych rowerów elektrycznych w Gdyni! Możliwe jest to dzięki kontynuacji miejskiego programu dotacji dla mieszkańców na ich zakup. W tegorocznej edycji na ten cel przyznane zostanie aż 200 000 złotych. Połowa tej sumy to dofinansowanie z naszych środków. Dotowanych jest dwa razy więcej jednośladów niż w ubiegłej edycji!

Wnioski o przyznanie dotacji na zakup roweru elektrycznego można było składać od 10 czerwca 2022 roku w gdyńskim Urzędzie Miasta. Okazało się, że zainteresowanie zakupem ekologicznych środków transportu jest ogromne. Dotąd gdynianie złożyli ponad 1100 wniosków. Mieszkańcy, którzy nie zakwalifikowali się do programu dotacji w poprzednim roku, z uwagi na pełne wykorzystanie puli środków przeznaczonych na ten cel, zgodnie  z zapisami Uchwały Rady Miasta Gdyni z dnia 27 kwietnia 2022 r. w sprawie zasad udzielenia dotacji celowej na zakup roweru elektrycznego, znaleźli się automatycznie na liście wnioskujących w roku 2023, z zachowaniem pierwotnej kolejności.

Więcej rowerów elektrycznych w Gdyni!

Ubiegłoroczna dotacja okazała się bardzo dużym sukcesem. Mieszkańcy nie mogli już doczekać kolejnej puli i od grudnia otrzymaliśmy mnóstwo telefonów z zapytaniem, kiedy ponownie uruchomimy projekt – mówi Marek Łucyk wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.Cieszymy się, że mieszkańcy chcą zmieniać swoje nawyki transportowe i pomimo tego, że od złożenia wniosku minęło już trochę czasu, nadal są chętni, aby skorzystać z dotacji.

 Zgodnie z ankietą przeprowadzoną przed gdyńskich urzędników dotyczącą ubiegłorocznej edycji programu, ponad 80% osób, które otrzymało dotację przyznało, że dofinansowanie miało wpływ na większe zainteresowanie takim środkiem transportu. Ponad połowa powiedziała również,  że w okresie jesienno-zimowym wykorzystuje rower elektryczny kilka razy w tygodniu. 97% zakupionych rowerów jest regularnie eksploatowana.

Wszystkie zasady udzielania dotacji dla mieszkańców Gdyni pozostały bez zmian i nadal przysługuje dofinansowanie w wysokości odpowiadającej 50% wartości poniesionych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 2 500 zł.

Większa liczba dotowanych mieszkańców z WFOŚiGW w Gdańsku!  

W ubiegłym roku, mając pełny obraz zainteresowania programem dotacji,  Gdynia postanowiła ubiegać się o dofinansowanie z naszych środków. Właśnie dzięki pomyślnemu przebiegowi rozmów, w tym roku dotację otrzyma aż 80 mieszkańców Gdyni! Dofinansowanie z naszych środków zostało przyznane w kwocie 100 000 złotych.

–  Rower to najbardziej ekologiczny środek transportu. Przekonujemy, że warto z niego korzystać, a samochód zostawić przed domem. Istotne jest to, aby w codziennych wyborach myśleć o środowisku. Jednoślad to także spore oszczędności na paliwie i poprawa formy fizycznej. To również szybki i bezstresowy sposób przemieszczania się po zakorkowanym mieście. Bardzo się cieszę, że dzięki naszemu dofinansowaniu jeszcze więcej mieszkańców Gdyni otrzyma dotację na zakup tego przyjaznego środowisku pojazdu. Im więcej osób  korzysta z rowerów, tym lepszej jakości powietrze mamy w mieście. A na tym nam wszystkim przecież zależy – wyjaśnia Szymon Gajda – prezes WFOŚiGW w Gdańsku.   

Zależy nam na osiągnięciu tego samego celu dlatego udało się dojść do porozumienia. Cieszymy się, że dofinansowanie doszło do skutku i jesteśmy w stanie przekazać dotację większej liczbie mieszkańców. Liczymy, że nie będzie to jednorazowa współpraca, ale długoterminowa – podsumowuje Alicja Pawłowska kierownik Referatu Zrównoważonej Mobilności w Wydziale Inwestycji.

Previous Zapytanie ofertowe nr O.230.003.2023 z dnia 14.02.2023 r.
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.