od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Wodór – paliwo przyszłości? WFOŚiGW mówi „tak!”

Spotkanie z cyklu Business Breakfast zdj. WFOŚiGW w Gdańsku

Wodór – paliwo przyszłości? WFOŚiGW mówi „tak!”

WFOŚiGW w Gdańsku zainaugurował cykl spotkań „Business Breakfast”. Pierwsze z nich poświęcone zostało wodorowi, o którym mówili przedstawiciele m.in. Lotosu, Orlenu, ASE czy Klastra Wodorowego.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku zainaugurował cykl spotkań „Business Breakfast”. Pierwsze z nich poświęcone zostało wodorowi, o którym mówili przedstawiciele m.in. Lotosu, Orlenu, ASE czy Klastra Wodorowego.

Czy można wodorem napędzać autobusy miejskie? Czy da się go pozyskiwać z fotowoltaiki? Jakie znaczenie dla środowiska i gospodarki mogą mieć technologie wodorowe? To tylko kilka z wielu pytań, które pojawiały się w czasie pierwszego spotkania networkingowego „Business Breakfast: porozmawiajmy o wodorze”.

Wodór jako tanie, czyste i niezwykle wydajne paliwo to unikalna szansa na upowszechnienie nowych technologii energetycznych w Polsce i na Pomorzu. WFOŚiGW posiada finansowe instrumenty wsparcia dla takich inicjatyw i to spotkanie jest pierwszym sygnałem mówiącym o tym, że nie tylko możemy, ale przede wszystkim chcemy wspierać rozwój technologii wodorowych na Pomorzu – tłumaczy Marcin Osowski, prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

Wśród gości spotkania znaleźli się przedstawiciele m.in. Grupy Lotos, Orlen, ASE czy Klastra Wodorowego. Obecność Wojewody Pomorskiego, Dariusza Drelicha potwierdziła wsparcie rządu dla podejmowania inicjatyw wodorowych. Wyrazem tego jest także powołanie Pełnomocnika Rządu do spraw gospodarki wodorowej, odpowiadającego za stworzenie strategii wykorzystywania technologii wodorowych, które znajdą zastosowanie m.in. w energetyce i transporcie.

Możliwość pozyskiwania i wykorzystywania wodoru to ogromna szansa dla Polski w obliczu zmian klimatycznych oraz zanieczyszczenia środowiska. Krajowa energetyka, dotychczas opierająca się na paliwach kopalnych, stoi przed ogromnym wyzwaniem, jakie stawia Europejski Zielony Ład – mówi Teresa Jakubowska,  zastępca prezesa WFOŚiGW w Gdańsku. Dzięki własnym technologiom produkcji i dystrybucji wodoru, Polska to wyzwanie może przekuć w sukces. – A WFOŚiGW ma ambicję i misję być kluczowym integratorem tych rozwiązań w naszym regionie – dodaje Marcin Osowski.

Previous Pomorskie OSP z dofinansowaniem na sprzęt
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od promocja@wfos.gdansk.pl RODO

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.