od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

Wyniki konkursów są już znane!

zdj. Park Krajobrazowy Dolina Słupi Elwira Ahmad

Wyniki konkursów są już znane!

Rozstrzygnęliśmy dwa konkursy: na zadania z zakresu ochrony przyrody oraz na zadania z edukacji ekologicznej. Wyniki opublikowane zostały na naszej stronie internetowej.

Rozstrzygnęliśmy dwa konkursy: na zadania z zakresu ochrony przyrody oraz na zadania z edukacji ekologicznej. Wyniki opublikowane zostały na naszej stronie internetowej.

19 – tyle wniosków zostało zakwalifikowanych do dofinansowania w konkursie na zadania z zakresu ochrony przyrody województwa pomorskiego. Wnioskodawcy zaproponowali zadania dotyczące czynnej ochrony przyrody w rezerwatach, ochrony rodzimych gatunków fauny i flory, wsparcia działalności ośrodków leczenia i rehabilitacji zwierząt chronionych, zakładania enklaw przyrodniczych i alei rodzimych drzew miododajnych oraz owocodajnych.

W ramach konkursu z edukacji ekologicznej na dofinansowanie mogą liczyć 54 zadania. Wśród nich są kampanie edukacyjne oraz informacyjno – promocyjne, audycje radiowe, filmy edukacyjne, festyny oraz warsztaty ekologiczne, pomysły na przyrodnicze wolontariaty.  

Na konkurs wpłynęło bardzo dużo dobrych i ciekawych wniosków. Wciąż jednak czekamy, aby wnioskodawcy wyszli poza strefę komfortu i odważyli się złożyć wnioski innowacyjne i nowatorskie. Z tego też względu Fundusz poszerzył listę uczestników konkursu, którzy mogli składać w nim wnioski. Mam nadzieję, iż w kolejnych edycjach konkursu pojawią się zadania promujące naukę obywatelską (ang. citizen science), która uznawana jest za najdojrzalszą formę dialogu między nauką a obywatelami i lokalnymi społecznościami – informuje Joanna Przytarska – starszy specjalista WFOŚiGW w Gdańsku.    

Zmiana regulaminu polegała na tym, że wśród instytucji, które mogły starać się o dofinansowanie znalazły się uczelnie wyższe oraz instytuty badawcze. Po raz pierwszy w naborze udział mogły wziąć także grupy medialne, domy mediowe, agencje kreatywne produkujące materiały video, prasowe czy internetowe.

Działania związane z ochroną przyrody oraz edukacją ekologiczną są dla nas priorytetowe. Często jesteśmy jedyną instytucją, która dofinansowuje te zadania. Tylko dzięki nam szereg projektów jest w ogóle możliwa do zrealizowania. Mamy tego świadomość i bardzo skrupulatnie oceniamy każdy wniosek, który wpływa na konkurs. Od początku istnienia Funduszu na ochronę przyrody i edukację ekologiczną przeznaczyliśmy miliony złotych. Dzięki naszemu dofinansowaniu powstały zielone szkoły, ośrodki edukacji ekologicznej, ścieżki przyrodnicze, chroniona jest przyroda w rezerwatach, a także rodzime gatunki świata roślin i zwierząt – tłumaczy Teresa Jakubowska – zastępca prezesa WFOŚiGW w Gdańsku.

Lista zadań przyjętych do dofinansowania w ramach konkursu na zadania z zakresu ochrony przyrody województwa pomorskiego

Lista zadań zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach konkursu na zadania z zakresu edukacji ekologicznej województwa pomorskiego  

Previous 2, 7 mln zł na wsparcie OSP w 2022 roku
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od promocja@wfos.gdansk.pl RODO

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.