od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 – 16:00

XI piknik „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”

Namioty przy ścieżce w Parku im. R. Reagana podczas X pikniku „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować” w 2018 roku

XI piknik „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”

Dwa dni atrakcji, kilkudziesięciu wystawców, mnóstwo konkursów i niespodzianek. 7 i 8 czerwca 2019 po raz jedenasty odbędzie się piknik „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”. Na wydarzeniu nie zabraknie pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Oczywiście, będzie także Rodzina Pomorskich. Wydarzenie dofinansowane jest ze środków WFOŚiGW w Gdańsku.

Co Ty możesz zrobić dla bioróżnorodności? Co każdy z nas może zrobić? – pyta Jowita Kurach – kierownik Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, organizator pikniku. Duży sukces jest sumą małych kroków i wysiłków podejmowanych każdego dnia. I wcale nie jest łatwo zmienić nawyki, którymi obrasta się latami. Zacznij. Najlepiej od siebie! Teraz jest Twój czas i Twoje miejsce. Może zabrzmi to górnolotnie, ale wysiłek, który włożysz dzisiaj, opłaci się również jutro. Skorzysta na tym przyroda, ale i Ty zyskasz przeświadczenie o własnej sprawczości, a to poczucie bywa niezwykle rozwijające. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, przyjdź na piknik „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”. Spotkasz wielu przyrodników – pasjonatów, którzy rozwieją Twoje wątpliwości i podsuną moc przykładów – namawia Jowita Kurach. 

7 czerwca 2019 (piątek) w godz. 09: 00 – 13:00 piknik odbędzie się w Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, przy ul. Polanki 51.  8 czerwca 2019 zorganizowany zostanie w Parku im. R. Reagana w Gdańsku (wejście A od ul. Jana Pawła II). Trwać będzie w godz. 11:00 – 18:00.

W sobotę zapraszamy wszystkich na stoisko WFOŚiGW w Gdańsku. Kolorowe namioty Rodziny Pomorskich widać będzie z daleka. Na naszym stanowisku będzie można zagrać w wielkoformatową grę planszową na temat bioróżnorodności województwa pomorskiego, ułożyć puzzle, rozwiązać rebusy i zagrać w koło fortuny, a także w edukacyjne gry karciane o podstawowych zasadach gospodarki odpadami. Będziemy informowali o przyczynach i skutkach efektu cieplarnianego, wyjaśnimy dlaczego gatunki obce zagrażają rodzimej przyrodzie. W strefie relaksu czekać będą leżaki, książki oraz woda – oczywiście – z papierowego kubka. Pomorscy ograniczają bowiem zużycie plastiku. Kampania „Poczuj klimat” realizowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Ciekawe stoisko przygotowała również Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku. Pracownicy opowiadać będą o realizacji projektu „Ochrona bioróżnorodności rezerwatów przyrody Pomorza”. Zadanie realizowane jest ze środków RPO WP 2014-2020, a WFOŚiGW w Gdańsku jest partnerem wiodącym tego przedsięwzięcia. Jak zwiedzać rezerwaty? Jak należy się po nich poruszać? Czy do wszystkich można wchodzić? – na te i inne pytania odpowiadać będą pracownicy RDOŚ. Dużo się będzie działo! Będą gry, zabawy i konkursy.

Szczegółowy program pikniku „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować” znajduje się na stronie Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.

Previous Sprzęt ratowniczo-gaśniczy dla Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku
logo-male2
ul. Rybaki Górne 8,
80-861 Gdańsk
NIP: 583-20-94-563
REGON: 220934198
Godziny otwarcia
od pon do pt w godz. 07:30 – 16:00

Nasza oferta

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku © 2022.