Opublikowano 26.10.2022 r.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłasza nabór wniosków w trybie konkursowym o dofinansowanie zadań z zakresu edukacji ekologicznej na modernizację sal i wiat w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej (edycja 2023).
Zgłoszenie konkursowe należy złożyć w formie wniosku wg wzoru o symbolu w/2022_czerwiec wraz z wypełnionymi załącznikami:
- kartą zadania,
- kartą efektu rzeczowego i ekologicznego
- wymienionymi w formularzu wniosku załącznikami.
- Wnioski należy składać w terminie do 30.11.2022 r.
- Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 17.02.2023 r.
- Wyniki zostaną opublikowane w terminie do 28.02.2023 r.
Komplet dokumentów w zaklejonej kopercie należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem podmiotu świadczącego usługi pocztowe lub kurierskie na adres: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, ul. Rybaki Górne 8; 80-861 Gdańsk lub w formie elektronicznej podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem zaufanym osób upoważnionych do reprezentacji Wnioskodawcy na skrzynkę podawczą WFOŚiGW w Gdańsku znajdującą się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).
W przypadku wniosków, które zostały wysłane drogą pocztową bądź drogą kurierską decyduje data nadania papierowej wersji wniosku, natomiast w przypadku wniosków wysłanych drogą elektroniczną decyduje data wpływu na skrzynkę podawczą WFOŚiGW w Gdańsku znajdującą się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).
Podstawowe dokumenty
Karta oceny wniosku – sale i wiaty edukacyjne
Wniosek
Wniosek, dedykowana karta zadania, karta efektu ekologicznego i rzeczowego.
Karta zadania - sale i wiaty
Karta efektu ekologicznego i rzeczowego zadania - sale i wiaty edukacyjne
- Planowany montaż finansowy zadania – plik zawiera formuły/wbudowane funkcje, przeprowadzające obliczenia.
Pamiętaj: koszt kwalifikowany i kwotę wnioskowanego dofinansowania należy podać w zaokrągleniu do pełnych dziesiątek złotych w dół.
MONTAŻ FINANSOWY PLANOWANEGO ZADANIA (opublikowano 22.06.2021)
- Wstępny harmonogram rzeczowo-finansowy obejmujący wszystkie elementy zadania z wyszczególnieniem, które z nich wnioskowane są do finansowania ze środków WFOŚiGW w Gdańsku – koszty zadania muszą być powiązane z przedsięwzięciem i oszacowane na podstawie cen rynkowych.
a. dla zadania nieinwestycyjnego:
HARMONOGRAM RZECZOWO-FINANSOWY dla dotacji
b. dla zadania inwestycyjnego:
Pamiętaj: W sytuacji, kiedy budżet zadania obejmuje koszty inwestycyjne oraz bieżące należy wybrać szczegółowy harmonogram rzeczowo-finansowy dla zadania inwestycyjnego!
- Informacja o otrzymanej pomocy publicznej w przypadku Wnioskodawcy, prowadzącego działalność gospodarczą (zgodnie z deklaracją w punkcie C.3a Oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej) – jeżeli dotyczy należy dołączyć właściwy formularz tj. PP.I wraz z wymienionymi we wzorze formularza wymaganymi załącznikami.
- Należy załączyć propozycję formy zabezpieczenia właściwego wykorzystania dotacji, rodzaje zabezpieczeń stosowanych przez WFOŚiGW w Gdańsku, określone są w Zasadach udzielania dofinansowania. Dokument w formie osobnego załącznika przygotowanego przez Wnioskodawcę.
- Oświadczenie Wnioskodawcy o współpracy lub jej braku z przedstawicielami reżimu rządzącego w Federacji Rosyjskiej lub Republice Białorusi.
Pamiętaj: aby wykreślić niepotrzebne sformułowanie „współpracuje/nie współpracuje”.
- Potwierdzenie posiadania udziału środków własnych i/lub pozyskanych z innych źródeł (np. wyciąg z uchwały budżetowej, kopia umowy) lub oświadczenia; (dokument w formie osobnego załącznika przygotowanego przez Wnioskodawcę).
Załączniki dodatkowe
- Program edukacyjny uwzględniający wykorzystanie sal lub wiat do prowadzenia edukacji ekologicznej z zakresu jednej ze wskazanych tematyk Programu Priorytetowego wymienionych w punkcie 5.1 Regulaminu naboru (dokument w formie osobnego załącznika przygotowanego przez Wnioskodawcę).
- Oświadczenie o posiadaniu prawa własności, prawa użytkowania wieczystego lub innego tytułu prawnego do korzystania z nieruchomości; (dokument w formie osobnego załącznika przygotowanego przez Wnioskodawcę).
- Oświadczenie, że Wnioskodawca zobowiązuje się do utrzymania obiektu edukacyjnego w okresie 5 kolejnych lat; (dokument w formie osobnego załącznika przygotowanego przez Wnioskodawcę).
Pamiętaj: W okresie trwałości zadania Beneficjent na własny koszt dokonuje napraw obiektów i sprzętów.